top of page
FTL_icon_blue.png
  • Black Facebook Icon
  • Black LinkedIn Icon
  • Black YouTube Icon
bkgd_planeta.jpg
FTL_icon.png

25-26 września 2024

Hotel BOSS, Warszawa

Innowacje fundamentem sukcesu biznesowego

Konferencja FUTURELOG 2024 będzie spotkaniem  menedżerów logistyki i transportu z wielu branż, żywo zainteresowanych zmianami zachodzącymi w łańcuchach dostaw. Każda firma, funkcjonująca w tej pasjonującej, ale i wymagającej branży, będzie musiała dostosować się do zmian, którym podlega biznes. Misją organizatorów FUTURELOG 2024 jest przybliżenie natury tych zmian, wskazanie wyzwań które najbardziej dotkną branżę TSL w nachodzących latach oraz stworzenie pola do dyskusji, w efekcie której menedżerowie będą mogli nakreślić strategie transformacji, najlepiej pasujące do profilu ich firm.

Zlecenia za ponad 1 miliard PLN czekają na firmy logistyczne

Ponad 1 000 000 000 PLN – oto roczny budżet na obsługę potrzeb logistycznych, zadeklarowany do tej pory przez nadawców transportu, którzy będą czekali na zleceniobiorców podczas sesji handlowej na konferencji FutureLog 2024 (25-26 września 2024, Warszawa)
 
Kwota ta stale rośnie, gdyż nieustannie toczymy rozmowy z kolejnymi firmami produkcyjnymi i handlowymi, które podczas sesji handlowej chcą spotkać się z wykonawcami usług logistycznych i transportowych, aby porozmawiać o potencjale współpracy.
 
To jedyna szansa na to, aby spotkać w cztery oczy z nadawcami transportu i zdobyć swój kawałek tortu. Nie zwlekaj – zapisz się już dziś!

Konferencja FUTURELOG jest efektem wieloletniej współpracy Eurologistics Media Group - lidera polskiego rynku czasopism i wydarzeń dla branży TSL oraz BVL International (Bundesvereinigung Logistik e.V.) - organizacji branżowej zrzeszającej menedżerów i właścicieli przedsiębiorstw branży TSL oraz pionów logistycznych w przemyśle i handlu. Liczba członków w Europie przekracza 10 tys. osób. Na świecie organizacja działa pod nazwą BVL International, zaś w Polsce funkcjonuje BVL Chapter Poland.
 

Formuła dwudniowego spotkania obejmuje prelekcje problemowe, prezentacje studiów przypadku, debaty oraz panele tematyczne. Duża nowością w stosunku do poprzedniej edycji będzie „Sesja handlowa – Przetargi 2024/2025”, w ramach której firmy produkcyjne i handlowe oraz dostawcy usług transportowych spotkają się w specjalnie dedykowanej strefie, aby porozmawiać o potrzebach logistycznych i  potencjale współpracy.
 

 

Uzupełnieniem oficjalnej części konferencji będą dyskusje, toczone podczas nieformalnego networkingu oraz możliwość zapoznania się na żywo z ofertą firm, które już dziś dysponują rozwiązaniami, odpowiadającymi na wyzwania przyszłości.

Program
FTL_bkgd_02.jpg

Program konferencji Futurelog 2024 poświęcony zostanie zmianom zachodzącym w logistyce i transporcie oraz innowacjom, które napędzają transformację łańcuchów dostaw. Posłużą temu wystąpienia problemowe oraz dyskusje panelowe, otwarte na pytania i opinie wszystkich uczestników wydarzenia. 

„Sesja handlowa – Przetargi 2024/2025” ma zaś na celu zgromadzenie w jednym miejscu i czasie nadawców transportu (firm produkcyjnych i handlowych) z przedsiębiorstwami TSL  zdolnymi do realizacji ich potrzeb logistycznych.

Agenda konferencji FutureLog 2024

DZIEŃ 1 - 25.09.2024
09:15 – 10:00  Rejestracja gości i powitalna kawa
10:00 – 10:15  Powitanie i słowo wstępne

Prof. dr hab. Wojciech Paprocki, SGH w Warszawie - IITM; Adam Błuś, Eurologistics

10:15 – 10:45 KEYNOTE SPEECH
Current Trends and Challenges in Supply Chain Management - A European Perspective

Prof. dr inż. Thomas Wimmer, Bundesvereinigung Logistik (BVL) e.V Keynote speech konferencji wygłosi prof. dr inż. Thomas Wimmer z Bundesvereinigung Logistik (BVL) e.V. Przedstawi on najważniejsze - z punktu widzenia europejskich firm - trendy i wyzwania w zarządzaniu łańcuchem dostaw, uwzględniające aktualne uwarunkowania ekonomiczne i polityczne.

10:45 – 11:15  CAT Mosolf Polska&Toyota Motor Europe Domestic Distribution Capacity Crisis in 2023 - Case Study

Marcin Grabowski, CAT Mosolf Polska Prezentacja w formule case study poświęcona zostanie współpracy na linii producent automotive-operator logistyczny.

11:15 – 11:45  E-CMR dziś i jutro

Krzysztof Pusłowski, Trimble; Marcin Kosewski, Transporeon Od 21 sierpnia 2024 e-CMR jest obowiązkowy w ramach transportu międzynarodowego w Unii Europejskiej. W prezentacji „e-CMR dziś i jutro” poruszymy m.in. zagadnienia jak operatorzy logistyczni i firmy transportowe przygotowali się na to rozwiązanie oraz jak mogą im w tym pomóc Trimble oraz Transporeon. Opowiemy także jak wdrożenie e-CMR wpływa na transparentność całego łańcucha dostaw oraz cyfryzację procesów. Wskażemy również kiedy używanie e-CMR nie jest jeszcze konieczne.

11:45 – 12:15  DEBATA
TMS 3.0 – narzędzie cyfryzacji transportu samochodowego

Krzysztof Pusłowski, Trimble; Marcin Kosewski, Transporeon; Peter Duwel, XTL Consulting, prof. Wojciech Paprocki, SGH w Warszawie - IITM. Rozwój technologii informatycznych w ostatnich trzech dekadach XX i pierwszej dekadzie XXI wieku umożliwił centralizację danych o potrzebach przewozowych oraz potencjale przewoźników drogowych. Pora dostrzec zalety dla przewoźników, spedytorów i operatorów logistycznych, a przede wszystkim dla załadowców, jakie wynikną z upowszechnienia nowej generacji technologii cyfrowej. Nasi paneliści podejmą się analizy zarządzania transportem z perspektywy szeroko pojętego IT. Zastanowią się, w jakich obszarach jesteśmy nowocześni, a gdzie występują braki lub niedociągnięcia. Czy współczesne technologie IT oraz nieco nadużywana koncepcja sztucznej inteligencji pozwoli przedsiębiorcom transportowym utrzymać wiodącą pozycje w Europie? Porozmawiamy również o wykluczeniu technologicznym najmniejszych podmiotów transportowych oraz o aktualnych liderach i ich przyszłości.

12:15 – 12:45  Przerwa kawowa
12:45 – 13:15  After Sales Market Poland

Anna Bruzda, Daimler Truck Polska; Jarosław Leszczyński, Seifert Polska

13:15 – 13:45  Przetargi transportowe w obszarze przewozów towarowych - kluczowe zagadnienia

Leszek Szelerski, DigiLog Najważniejszym czynnikiem zadowolenia ze współpracy z przewoźnikami jest dobre rozpoznanie potrzeb własnej organizacji i kierowanie do outsorcingu tych obszarów transportu, których sami nie możemy lub strategicznie nie chcemy wykonywać. W moim wystąpieniu omówię różne formy współpracy z przewoźnikami oraz sytuacje w jakich powinny być wykorzystywane, opowiem też o różnicach między przewoźnikami i spedytorami oraz podpowiem kiedy lepiej współpracować z przewoźnikiem a kiedy lepiej ze spedytorem. Znając odpowiedzi na powyższe pytania, przygotowanie przetargu będzie dużo łatwiejsze i pozwoli nam uniknąć błędów w samym procesie kontraktacji oraz rozczarowania w czasie współpracy po zakończonym przetargu.

13:45 – 14:15  DEBATA
Przetargi transportowe – czy wiemy, co chcemy osiągnąć?

Maciej Seiffert, TSLOGISTIC; Leszek Szelerski, DigiLog; Adam Błuś, Eurologistics Debata przetargi transportowe w obszarze przewozów towarowych obejmie kluczowe zagadnienia, które nadawca powinien uwzględnić, aby przetarg był bezpieczny, sprawiedliwy i efektywny. Podczas debaty omówimy które obszary zdaniem naszych ekspertów są w praktyce dobrze opisywane a które zbyt często pomijamy. Debata będzie miała na celu wskazanie listy błędów przetargowych oraz odpowiedź na pytanie: „ czy rozumiemy do kogo kierujemy przetarg i czy na pewno wiemy co chcemy osiągnąć”

14:15 – 15:15  Przerwa na lunch
15:15 – 18:15  SESJA HANDLOWA
PRZETARGI TRANSPORT & LOGISTYKA 2024/2025

Dedykowana sesja handlowa, mająca na celu zgromadzenie w jednym miejscu i czasie nadawców transportu oraz wykonawców usług logistycznych. Udział w niej pozwoli poszerzyć kontakty i poznać zmieniający się rynek oraz wykonać pierwszy krok na polu wypracowania nowych zasad współpracy pomiędzy zleceniodawcą a wykonawcą usługi. Nadawcy transportu i wykonawcy usług logistycznych będą mogli spotkać się przy stolikach oznakowany logotypem firmy. Przy stoliku odbywają się rozmowy, wstępna analiza potencjału współpracy oraz wymiana kontaktów.

18:15 – 19:00  Przerwa przed częścią wieczorną
19:00 – 22:00  Cocktail Party & Networking
DZIEŃ 2 - 26.09.2024
09:30 – 10:00  Poranna kawa
10:00 – 10:30  Retrofit in intralogistics - Planning, Challenges, Potentials

Christian F. König, Bence Schneider; IWL AG Prelekcja poświęcona zostanie kwestii odnawiania intralogistyki w firmie oraz porównania tej ścieżki działania z inwestycją w zupełnie nowe rozwiązania. Wystąpienie ma na celu odpowiedź na pytanie: "Czy modernizacja istniejącego systemu intralogistycznego jest sensowna". Temat zostanie omówiony z technicznego, ekonomicznego i logicznego punktu widzenia, a słuchacze powinni zakończyć ten wykład z następującym wnioskiem "Nie zawsze muszę budować nowe rzeczy i mogę mieć coś ze swojego systemu na długo, jeśli będę o to dobrze i terminowo dbał"

10:30 – 11:00  Zarządzanie paradoksami dekarbonizacji – utopia czy wyższa szkoła jazdy?

Dr hab. Marzenna Cichosz, prof. SGH Do 2050 roku Europa ma być pierwszym kontynentem neutralnym klimatycznie. Dążąc do osiągnięcia celów dekarbonizacyjnych, skuteczny menedżer staje przed wyzwaniem – Jak pogodzić osiągnięcie dobrych wyników finansowych w krótkim okresie z poniesieniem nakładów inwestycyjnych na dekarbonizację logistyki i łańcuchów dostaw? Jak zorganizować transformację energetyczną przedsiębiorstwa, mając świadomość, że odnawialne źródła energii są mniej stabilne niż energia konwencjonalna? Czy zielona transformacja będzie w zgodzie z budowaniem rezylientnych (odpornych) łańcuchów dostaw? Czy w globalnych łańcuchach dostaw transferowanie zachodnich standardów zrównoważonego rozwoju do krajów rozwijających się jest możliwe i efektywne? W ramach panelu przyjrzymy się paradoksom dekarbonizacji i podpowiemy jak nowoczesny menedżer może je adresować.

11:00 – 11:30  Działania ESG w praktyce załadowcy i przedsiębiorstw transportowych

Dr Joanna Czerepko, Uniwersytet Gdański ESG zakresem obejmuje trzy płaszczyzny: środowiskową, społeczną i ładu korporacyjnego. Kryteria te będą kierunkiem zmiany rynkowej, która nie ominie transportu jako istotnego elementu łańcucha wartości. Dyrektywa CSRD, z której wynika sprawozdawczość zrównoważonego rozwoju, rozszerza odpowiedzialność podmiotu raportującego na przedsiębiorstwa, z którymi współpracuje. W praktyce oznacza to, że nawet jeżeli większość przedsiębiorstw transportowych nie będzie zobligowana prawnie do raportowania, to będzie zmuszona do dostosowania się do zmian na zasadach rynkowych.

11:30 – 12:00  Przerwa kawowa
12:00 – 12:30  Regulacje ESG w praktyce

Peter Duwel, XTL Consulting W tym wykładzie zajmiemy się szczegółami różnych wytycznych ESG, terminami i tym, co to konkretnie oznacza dla branży logistycznej. Nie tylko ważną część środowiskową, która jest już znana, ale także odpowiedzialność korporacyjną i społeczną. Skupimy się nie tylko na znanych regulacjach CSRD, ale także przyjrzymy się nowemu prawu CSDD, które nadchodzi. Zagłębimy się w temat sposobu, w jaki spedytorzy zmienili swoje podejście do badania zgodności firm logistycznych i jaki jest obecny standard podczas procesów przetargowych. Przeanalizujemy kilka praktycznych przykładów, aby pokazać wpływ tych zmieniających się wymagań na branżę logistyczną i intensywność pracy w zakresie gromadzenia danych, które są potrzebne do udzielenia odpowiedzi na dokumenty RFI i RFQ oraz co oznacza uzyskanie certyfikatu Ecovadis lub CDP dla całej organizacji.

12:50 – 13:40  DEBATA
ESG to nie będzie łatwe wyzwanie

Wojciech Olasek, Volkswagen Poznań, Grzegorz Sobański, Sobanscy Transport; Bartłomiej Glinka, Omida Group; Peter Duwel, XTL Consulting; dr Joanna Czerepko, Uniwersytet Gdański Podczas panelu dyskusyjnego przyjrzymy się zdefiniowanemu zakresowi wyzwań związanych z ESG zarówno z perspektywy załadowcy, jak i przewoźników z nim współpracujących. Porozmawiamy o tym jakie kryteria środowiskowe załadowcy biorą pod uwagę wybierając przewoźnika, czy firmy logistyczne już odczuwają w prowadzonej działalności nowe wymagania załadowców oraz jakie są plany przewoźników wynikające z nowych regulacji. Zastanowimy się które kryteria związane z raportowaniem środowiskowym są najważniejsze i czy ESG stanowi szansę dla polskiej branży transportowej. Porozmawiamy również o branżowych standardach oraz przeanalizujemy wnioski wyciągnięte z poprzednich wystąpień.

13:40 – 14:10  Dwie transformacje: cyfrowa i energetyczna

Prof. dr hab. Wojciech Paprocki, SGH w Warszawie – IITM

14:10 – 14:20  Podsumowanie konferencji
12:30 – 12:50  VW Poznań – miejsce w grupie VW funkcjonującej w trakcie transformacji dekarbonizacyjnej

Wojciech Olasek, Volkswagen Poznań

14:20 – 15:20  Obiad kończący konferencję
Sesja handlowa
bkgd_przetargi.jpg

Sesja handlowa – Przetargi 2024/2025

Ideą sesji handlowej, po raz pierwszy włączonej do programu konferencji Futurelog, jest poszerzenie kontaktów między firmami produkcyjnymi i handlowymi, a dostawcami usług transportowych i logistycznych. Dzięki udziałowi sesji możliwe stanie się dodanie wartości do procesów outsourcingowych i kontraktacyjnych poprzez ułatwienie dostępu do odpowiednich dostawców usług oraz lepsze zrozumienie potrzeb firmy przez dostawców.
W ramach sesji reprezentanci nadawców otrzymają do swojej dyspozycji dedykowany i odpowiednio oznaczony stolik. Do niego będą mogli kierować się reprezentanci firm z branży TSL, aby porozmawiać o potrzebach i planach oraz wykonać pierwszy krok w kierunku nawiązania relacji handlowych, ze szczególnym uwzględnieniem udziału w przetargach 2024/2025.
Najbardziej odczuwalnym efektem udziału w sesji handlowej będzie skrócenie czasu weryfikacji rynku pod kątem ofert. Krótkie rozmowy przy stoliku handlowym pozwolą nadawcom zorientować się w ofercie rynkowej i w chwili pojawienia się zapotrzebowania na usługi logistyczne zaadresować konkretną potrzebę do konkretnego dostawcy wiedząc, iż w portfelu usług posiada on rozwiązanie/usługę, która nas interesuje. Firmy transportowe i logistyczne będą z kolei mogły poznać specyfikę danego nadawcy, wymagania formalne związane z przetargami oraz plany dotyczące rozwoju jego sieci logistycznej, po czym odpowiednio dostosować procedury w swojej organizacji.

Termin i miejsce
bkgd_hotel_boss.jpg

TERMIN I MIEJSCE

25-26 września 2024, Warszawa

Hotel BOSS Warszawa położony jest w dogodnej lokalizacji, na malowniczych terenach Mazowieckiego Parku Krajobrazowego z dala od zgiełku wielkiego miasta. Lokalizacja poza ścisłym centrum pozwala ominąć kłopoty związane z korkami oraz brakiem miejsc parkingowych. 

Atutem hotelu jest wspaniała kuchnia! Wyśmienite potrawy kuchni polskiej i europejskiej, z pewnością zadowolą najbardziej wybrednych smakoszy!

 Wydarzenia Eurologistics i BVL International w liczbach 

Wykłady. Debaty. Networking. Spotkania.

60

Ponad 60 prelegentów z Polski
i zagranicy

50

50 prelekcji
i debat eksperckich

700

Ponad 700 uczestników
z branży TSL

300

Reprezentanci
ponad 300 firm
Partnerzy
Organizatorzy
BVL logo.png
LOGO MEDIA GROUP EUROLOGISTICS_A3.png

BVL International Chapter Poland Bundesvereinigung Logistik e.V. jest organizacją branżową zrzeszających menedżerów i właścicieli przedsiębiorstw branży TSL oraz pionów logistycznych w przemyśle i handlu. Liczba członków w Europie przekracza 10 tys. osób. W poszczególnych regionach świata funkcjonują jednostki nazywane BVL International, w Polsce istnieje BVL Chapter Poland. W minionych latach – jeszcze przed pandemią COVID-19 polski oddział organizował międzynarodowe seminaria w Katowicach i w Warszawie.

Eurologistics Media Group Eurologistics Media Group to lider na polskim rynku wyspecjalizowanych czasopism oraz wydarzeń dla sektorów logistyki, transportu i produkcji. Istniejemy od 2000 roku i tak długa tradycja pozwoliła nam wypracować doskonałą pozycję, dzięki której docieramy do najważniejszych osób w branży. Od ponad dwóch dekad jesteśmy gospodarzami logistycznego święta jakim jest doroczna Gala Logistyki, Transportu i Produkcji, podczas której zostają wręczone prestiżowe nagrody: Operator Logistyczny Roku, Supply Chain Designer i Produkt Innowacyjny.

Partnerzy
Transporeon.png
Logo-Seifert.png
Trimble.png
SGH_logo.png
BASF.png
Logo_2033x783_CMYK_300dpi[34].jpg
UniwersytetGdański.png
tslogistic.png
Volkswagen_logo_2019.png
Patronat medialny
PSML_logo.png
PITD_logo.png
bottom of page